12.10. Koncert zespołu AmperA

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu AmperA; który odbędzie się 12 października o godzinie 19:00 w Kinoteatrze „Słonko”.

Zespół powstał w 2012 roku, muzyka którą tworzy to połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych przedstawiona w akustycznych aranżacjach, z domieszką lekkiego pazura gitary elektrycznej. Zespół nie ogranicza się do tworzenia w jednym, sprecyzowanym stylu muzycznym. Utwory Ampery czerpią z rocka, bluesa, reggae, country, muzyki pop i nie tylko.

W skład zespołu wchodzą: wokalista (Jakub Bociąga), dwóch gitarzystów (Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa) oraz perkusjonista (Mateusz Nienartowicz).

Doświadczenie muzyczne gitarzystów sprawia, że aranżacje są przemyślane i dopracowane, szczególnie pod kątem akustycznego grania. Instrumenty perkusyjne wnoszą wiele do warstwy rytmicznej muzyki, ale nie zagłuszają tego co Amperę cechuje najmocniej, czyli przekazu jaki kryje się w piosenkach. Teksty często nawiązują do podróży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie.

W swoim dorobku AmperA ma jedno oficjalne wydawnictwo jakim jest płyta „4Strony” skupiająca najlepszy dotychczasowy dorobek grupy. Oprócz płyty zespół zrealizował także trzy teledyski. Teledysk do „Hej, to ja” został nagrany w komorze bezechowej krakowskiej AGH i jest poprzeplatany fragmentami reportaży telewizyjnych. Obraz został zrealizowany przez docenianego reżysera Pawła Maślonę i utalentowanego operatora Cezarego Stoleckiego. Klip do „Mojej identyfikacji” to animacja poklatkowa złożona z setek zdjęć połączonych w jeden obraz przez Natalię Krawczuk z łódzkiej filmówki. Z kolei najnowszy dorobek w postaci teledysku do „Chudego” to animowana kreskówka narysowana przez studentkę Martę Frączak.

Bilety w cenie 30 złotych rezerwować można w Śremskim Ośrodku Kultury lub pod numerem telefonu: 61 28 35 904.

Zapraszamy!