29.11. Witek Łukaszewski – recital wirtuoza gitary

Zapraszamy Państwa na recital Witka Łukaszewskiego - wirtuoza gitary flamenco należącego do ścisłej czołówki polskich gitarzystów. Podczas poprowadzonego ze swadą i poczuciem humoru recitalu, usłyszymy zarazem energetyczne flamenco, jak i nastrojowe poetyckie ballady.

Witek Łukaszewski jest założycielem i liderem kilku grup muzycznych, m.in.: Acid Flamenco, założonego w 1994 roku, uważanego za pierwszy polski zespół wykonujący muzykę flamenco & rock, Red Pink, wykonującego mieszaninę rocka i bluesa oraz GrandPiano – formacji poetycko-rockowej łączącej brzmienia rocka progresywnego, instrumentów klasycznych oraz poezji śpiewanej.

Artysta jest także autorem muzyki do 8 utworów i 10 tekstów, które znalazły się na nowej, doskonale przyjętej przez słuchaczy i krytyków płycie Maryli Rodowicz pt. „Ach świecie…”(2017).

O Witku mówi sie, że jest unikalnym połączeniem charyzmatycznego kompozytora i wyczynowego gitarzysty z poetą i powieściopisarzem. „Torpeda” – tak o głosie artysty wypowiedziała się Kayah.

YouTube Preview Image

Recital odbędzie się 29 listopada w Kinoteatrze „Słonko” o godz. 19.00.

Bilety: 20 zł. Rezerwacja w ŚOK lub pod numerem telefonu: 61 28 35 904.

Bilety można zakupić także przez system Bilety24: