SŁONKO – kino cyfrowe i 3D

11 marca 2013

Kino cyfrowe to najnowocześniejszy z wykorzystywanych obecnie systemów wyświetlania filmów. Filmy w wersji cyfrowej odtwarzane są z zabezpieczonych szyframi plików, przy pomocy specjalnych projektorów cyfrowych i serwerów.

Technologia ta zapewnia lepszą ostrość i stabilność obrazu, lepszy dźwięk, a także najwyższą jakość projekcji bez względu na czas użytkowania kopii.

Co daje kino cyfrowe? Kina uczestniczące w metodzie cyfrowej dystrybucji nie są uzależnione od obiegu fizycznych kopii filmowych wykonanych w standardzie taśmy 35 mm. Oznacza to, że mogą równocześnie wyświetlać filmy premierowe i są w stanie dowolnie, niejako pod zamówienie lokalnych społeczności kształtować program wyświetlanych filmów. Pozwala to całkowicie elastycznie konfigurować repertuar, w doskonałym dopasowaniu do popytu istniejącego w danym momencie na rynku.

Co więcej, kino cyfrowe pozwala na wyświetlanie filmów, które do tej pory nie trafiały do regularnej dystrybucji kinowej: filmów niskobudżetowych, offowych, jak również kontentu alternatywnego, czyli zapisu koncertów, wydarzeń sportowych, retransmisji ze światowych teatrów i oper.

W ciągu kilku najbliższych lat większość kin przejdzie na cyfrową technikę wyświetlania, a co za tym idzie kopie nowych filmów na taśmie 35 mm nie będą już dostępne. Kina, które nie zdążą przygotować się do wyświetlania cyfrowego, będą musiały zawiesić działalność. My się nie musimy już martwić – w Śremie kino jest już do tego procesu przygotowane!